Recenzja „AngularJS. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie aplikacji”

Znajomość framework’a AngularJS jest coraz częściej niezbędna w pracy web developera. Jednym ze sposobów na zapoznanie się ze wspomnianą biblioteką JS’a jest kurs video „AngularJS. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie aplikacji”, dostępny na platformie videopoint.pl.

AngularJS. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie aplikacji

Kurs „AngularJS. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie aplikacji” trwa ponad 7 godzin i znajdują się w nim informacje o podstawowych elementach AngularJS, m.in. dyrektywy, filtry, serwisy, routing, itp. (dokładną listę można znaleźć tutaj). Twórcą kursu jest Dariusz Kalbarczyk, który jest również autorem książki „AngularJS. Pierwsze kroki” (recenzja: http://itbooks.pl/recenzje/recenzja-angularjs-pierwsze-kroki/). Materiał zawarty w kursie video, podobnie jak ten w książce, skierowany jest do początkujących programistów, którzy nie znają jeszcze podstaw omawianego framework’a języka JavaScript i może stanowić dobre uzupełnienie wspomnianej lektury. Niestety dzieli on z książką jej wady, m.in. brak połączenia opisywanych elementów w jakimś dużym przykładzie, dzięki któremu nawet mniej doświadczeni web developerzy mogliby zobaczyć ogromną moc AngularJS.

Od strony technicznej wydaje się być wszystko ok. Głos lektora jest wyraźny (chociaż między niektórymi lekcjami dało się wykryć różnicę poziomu głośności, ale to drobny i właściwie nieistotny szczegół), a kod wyraźny. Merytorycznie też jest jak najbardziej w porządku, prezentowany materiał sprawi, że bez problemu będziemy w stanie nauczyć się podstaw AngularJS, nawet jeśli nie mamy o nim pojęcia. Autor jest osobą doświadczoną i zna temat „od podszewki”, więc możemy się spodziewać kodu na wysokim poziomie oraz praktycznych wskazówek i dobrych praktyk. Oprócz absolutnych podstaw, znajdziemy tutaj również m.in. lekcję dotyczącą rozszerzenia UI-Router, co stanowi fajne uzupełnienie tematu routing’u. Mam nadzieję, że omówienie innych ciekawych rozszerzeń znajdzie się w kolejnej części kursu.

Oglądając kurs, odniosłem wrażenie, ze jest za bardzo przegadany i monotonny. Być może to tylko moje subiektywne odczucie, ale chwilami liczyłem na jakieś ożywienie, a tak jednostajny głos autora oraz chwilami nadmierne „rozciąganie” niektórych tematów sprawiło, że niekoniecznie miałem ochotę na kolejną lekcję…

Czy warto zainteresować się kursem „AngularJS. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie aplikacji”? Trudne pytanie, na pewno dla początkujących kurs będzie przydatny i wiele mogą się z niego nauczyć. Cena jednak jest dość wysoka (w chwili pisania artykułu wynosi 119 zł) i nie wiem, czy nie lepszym sposobem na zapoznanie się z framework’iem AngularJS, byłby zakup książki tego samego autora.

Share Button

1 Comment

  1. kowal

    na necie dostępne są lepsze kursy do angulara

    Reply

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *