Recenzja „Unity. Kurs video. Tworzenie gry 2D”

Interesują Cię nowe technologie? Masz genialny pomysł na własną grę? Chciałbyś nauczyć się tworzyć proste i efektowne gry mobilne i nie tylko? Jeśli odpowiedziałeś „tak” na co najmniej dwa pytania, to kurs „Unity. Kurs video. Tworzenie gry 2D”, którego autorem jest Arkadiusz Brzegowy, jest dla Ciebie idealnym sposobem, aby spełnić swoje marzenia.

Unity. Kurs video. Tworzenie gry 2D

„Arkadiusz Brzegowy – Unity. Kurs video. Tworzenie gry 2D”

„Unity. Kurs video. Tworzenie gry 2D” składa się z 46 lekcji, w trakcie których autor prezentuje nam, jak przygotować poszczególne elementy gry 2D w Unity, na przykładzie prostej platformówki. W ciągu pięciu i pół godziny nauczymy się m.in., jak stworzyć postać bohatera, zaprojektować poziom gry, obsługiwać animacje i kolizje, dodać dźwięki itp. Właściwie wszystkie podstawowe elementy, niezbędne do stworzenia prostej gry platformowej 2D, zostały omówione na kolejnych filmach. Po zapoznaniu się z kursem powinniśmy być w stanie przygotować własną wersję prezentowanej platformówki. Ale to nie tu tkwi największa siła kursu „Unity. Kurs video. Tworzenie gry 2D”. Otóż autor, Pan Arkadiusz Brzegowy, nie skupia się tylko na tym, żeby pokazać, jak wykonać dany element gry, ale korzystając ze swojego dużego doświadczenia, prezentuje nam ewentualne problemy z nim związane i sposoby ich rozwiązania. Na przykład problemy z „nierównością” platform rozwiązane przy pomocy dwóch osobnych collider’ów w obiekcie postaci, czy też krótka pogadanka o tarciu, którego problem rozwiążemy tworząc własny materiał fizyczny. Świetna robota.

Od strony technicznej nie ma się do czego przyczepić. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Merytorycznie również jest ok, nawet najbardziej początkująca osoba powinna być zadowolona z informacji przekazywanych przez autora. Brakuje mi jednak w kursie kilku rozdziałów, które pozwoliłyby, aby ten poradnik był bardziej kompletny. Przydałyby się filmiki np. o tworzeniu menu gry, czy też eksportowaniu stworzonej aplikacji. Może w kolejnych częściach…

Podsumowując „Unity. Kurs video. Tworzenie gry 2D” jest świetnym poradnikiem dla osób zaczynających swoją przygodę z Unity. Polskich materiałów do Unity nie ma zbyt dużo, a ten zdecydowanie wyróżnia się wśród nich. Zachęcam do zapoznania się i tworzenie własnych gier.

Share Button

1 Comment

  1. Rayna Boehme

    Mam nadzieje że coś podobnego jeszcze się pojawi

    Reply

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *